Porosty świadczą o czystości powietrza


Pałac w Krzyni był do 1945 r. bardzo popularnym miejscem spotkań prominencji politycznej oraz szlacheckiej. W odległości ok. 4km na północ wybudowano dla gości nawet lotniczy pas startowy, który dziś jest włączony w publiczną sieć drogową.

Sam dwór obejmuje ok. 3 ha. Obok ruiny pałacu znajdują się tam sprawna obora oraz mały budynek kuźniczy.

Przylegający park obejmuje ok. 8ha.

Wszystko leży w centrum Parku Krajobrazowego "Dolina Slupi". Znaczy to, iż okolica w przyszłości zachowa swoją malowniczość, którą widać w naszej galerii zdjęć.

Po przywróceniu terenowi swojej pierwotnej piękności na powierzchni ok 170ha wokół dworu i parku, jest naszym celem, aby przywrócić pierwotny stan dworu, przede wszystkim odbudowując pałac.

Dlatego niniejszym zwracamy się do zainteresowanych inwestorów, aby zwrócili uwagę na ten wyjątkowy teren i jego piękne otoczenie.

Odbudowany pałac w swej funkcji służyłby doskonale jako rezydencja, hotel, sanatorium lub Dom Opieki, jak również jako dom myśliwski lub miejsce spotkań edukacyjnych.

Położenie we wszystkich wariantach jest doskonałe:
Na miejscu obcuje się z malowniczą przyrodą w pełnej ciszy, ale jednocześnie "reszta świata" znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Miasto powiatowe Słupsk znajduje się wraz z całą wielkomiejską infrastruktura w odległości 17 km, Plaże bałtyckie 30km, a droga międzynarodowa Berlin - Gdańsk 10 km.

Do międzynarodowego portu lotniczego w Gdańsku można dotrzeć samochodem w 60-70 minut.
Stamtąd działają regularne połączenia do: Aarhus, Alicante, Barcelony, Bergen, Birmingham, Bremen, Bristol, Cork, Sheffield, Dortmundu, Dublina, Düsseldorfu, Edynburga, Eindhoven, Frankfurtu n.Menem, Frankfurtu/Hahn, Glasgow, Göteborgu, Hamburga, Lubeki, Helsinek, Kolonii, Kopenhagi, Krakowa, Leeds, Liverpoolu, Londynu - Luton, Londynu-Stanstead,Malmö, Mediolanu Bergamo, Monachium, Oslo, Paryża, Rygi, Rzymu, Stavanger, Sztokholmu, Tampere, Turku i Warszawy.

Podróż samochodowa do Berlina trwa ok 3,5 do 4 godzin.

Zapraszamy serdecznie zainteresowanych do odwiedzin na miejscu. Kontaktując się z nami zawsze jest możliwe ustalenia rychłego terminu spotkania.

Odwiedzając nas, można też zrezygnować z pośpiechu i zanocować w nieodległych domkach turystycznych położonych nad jeziorem Krzyńskim.


Z poważaniem,
Radosław Morzycki i synowie